PIĄTEK 02.08.2024

NOCNA PARADA ROWEROWA

Wielkie otwarcie Rzeszów BIKE Festival, które odbędzie się na rzeszowskim Rynku.
Nocna Parada Rowerowa to przejazd ulicami miasta wieczorową porą przy muzyce od ELECTRONIC BLOOM, czyli duetu b-Art & Chapchynsky.
Trasa liczy 9 km, jest poprowadzona głównymi ulicami Miasta. Liczymy na sporą frekwencję kolarzy w każdym wieku. Muzyka i oświetlenie rowerowe daje niepowtarzalny klimat, którego doświadczaliśmy już podczas MUSIC BIKE NIGHT! Przejazd zakończy się klimatycznym Before BIKE Party na rzeszowskim Rynku a muzyka serwowana m.in. przez JOSHI, popłynie prosto z balkonów Ratusza.
Nie może Cię zabraknąć!

SOBOTA 03.08.2024

MTB MARATON

czyli konkurencja, która wraca do Rzeszowa po 10 latach przerwy. To jedna z najbardziej popularnych form rywalizacji wśród amatorów kolarstwa. 
Podczas Festiwalu zawodnicy wystartują z pod sceny i dojadą do lasu w Słocinie, gdzie Rzeszowska Akademia Kolarska przygotowała 16 km rundę.
Zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse: 25 km (1 runda) i 40 km (2 rundy) i z pewnością przekonają się, że nie trzeba wyjeżdżać z Rzeszowa aby poczuć górski klimat. 

MTB KIDS RACE

czyli zawody dla dzieci, które odbędą się na specjalnie przygotowanej trasie na rzeszowskich Bulwarach. Wiele kategorii wiekowych, urozmaicona trasa oraz wiele atrakcji sprawi, że dzieci z pewnością spędzą ten dzień aktywnie i wesoło.

Sztafeta MTB TEAM RACE

nowość w programie Festiwalu. Rywalizacja 4 osobowych drużyn na trasie w miasteczku Festiwalowym, to nie lada widowisko dla kolarzy górskich i widzów. Sporo przeszkód na trasie, takich jak przejazdy przez TIRa, piramidy i inne dadzą z pewnością wiele frajdy zawodnikom.  

MTB E-BIKE MARATON

Nie zapominamy o coraz większej grupie posiadaczy rowerów E-BIKE. Ten rodzaj rowerów to świetna możliwość do zdobywania czegoś, co dla wielu jest nie do zdobycia.

Podczas Festiwalu przewidzieliśmy kategorie dla MTB E-BIKE Maraton. W sobotę zawodnicy na roweorwch elektrycznych ruszą na trasę Maratonu, dystans Mini. 

Ponadto, nasi Partnerzy zorganizują testy na specjalnie wydzielonej rundzie, a w niedziele będzie możliwość rywalizacji na czas.

FMB BRONZE EVENT

czyli tzw. MAIN EVENT Festiwalu! Puchar świata w dirt jumpingu, który po raz pierwszy zawita do Rzeszowa. Podczas Festiwalu będziemy mieli okazję do zaobserwowania rywalizacji zawodników, którzy walczą o cenne punkty pucharu świata. To również jedyna taka okazja, aby polscy zawodnicy wystartowali w zawodach w swoim kraju. Pozostałe „przystanki” cyklu odbywają się w różnych państwach Europy i Świata.

NIEDZIELA 04.08.2024

SZOSOWE KRYTERIUM ULICZNE

to wyjątkowa okazja dla zawodników w kolarstwie szosowym aby wziąć udział w rywalizacji, która odbędzie się na głównych ulicach w centrum miasta. 
Uczestnicy pokonają 50 km a składać się będzie na nie 6 rund po 8,3 km każda.
W tym roku organizatorzy zmodyfikowali trasę i dotychczasową kostkę brukową w centrum zamienili na podjazd ulicą Lwowską. 

PUCHAR POLSKI PUMPTRACK RACE

to kolejna okazja do zdobycia punktów w rankingu, tym razem w konkurencji, która odbędzie się na nowym torze Pumptrack na Bulwarach. Oczywiście w zawodach wziąć udział mogą zarówno zawodnicy z licencją, jak i amatorzy bez licencji. 
Od rana na torze rywalizować będą najmłodsze dzieci, które swoje zawody rozegrają na mini torze. Starsze dzieci do pokonania będą miały skróconą rundę na głównym torze, a dla dorosłych zostanie przygotowana najdłuższa trasa, którą każdy pokona na czas.

FAMILY TOUR

Rodzinne sztafety i konkursy wypełnią niedzielną cześć Festiwalu, a składać się na nią będą: Rodzinna wycieczka na orientację, gdzie rodzice z dziećmi dostaną kilka pytań a odpowiedzi na nie będą musieli znaleźć w przestrzeni miejskiej oraz test sprawnościowy, gdzie do pokonania będzie kilka ciekawych sekcji związanych z równowagą i koordynacją na rowerze.