Atrakcje

Rzeszów BIKE Festival to kumulacja wszystkiego co jest związane z rowerami! Wydarzenie, które łączy sport, rekreacje, ekstremalne widowisko, kulturę i historię. To spędzenie czasu wśród znajomych, zakręconych na punkcie dwóch kółek ale również spotkanie z osobami które chcielibyśmy do tego zachęcić. Poprzez bogaty program wydarzenia sprawiamy, że impreza rowerowa może stać się atrakcyjna dla każdego! Sprawdź co przygotowaliśmy specjalnie dla Was!

Pokazy Dirt Jumping

To z pewnością będzie największe widowisko podczas Rzeszów BIKE Festival!

W samym centrum Starówki, na rzeszowskim Rynku wystąpią najlepsi polscy zawodnicy sceny Dirt z Szymonem Godziek na czele! Zaprezentują najwyższe loty akrobacji rowerowych na specjalnym torze. Skoki na wysokości 6 m wprowadzą wszystkich w euforyczny nastrój. Nie może być inaczej jeżeli zawodnicy skaczą nad głowami widzów i wykonują takie akrobacje jak „Double backflip”, „Superman” czy obroty 720!

Kiedy

Sobota 23.07 Rynek

bmx flatland

BMX FLAT LAND to styl jazdy freestyle BMX, czasami opisywany jest jako forma artystycznego kolarstwa z mieszanką breakdance’u. Sztuczki są wykonywane przez wirowanie i balansowanie na rowerze w różnych, nieoczekiwanych pozycjach. To świetne, rowerowe widowisko, które będzie prezentowane w formie pokazów i szkoleń na specjalnej scenie, przez najlepszych zawodników w kraju.

Kiedy

Sobota 23.07 Rynek

Trial Show-2

Trial Show to pokaz akrobacji rowerowych gdzie równowaga i pełna kontrola zrobi wrażenie na nie jednym widzu! Rozmiary przeszkód do pokonania są z pewnością dla każdego z nas nie możliwe do przejechania. A jednak się da i to w bardzo efektowny sposób. Połączenie Dirtu i Trialu na najwyższym poziomie? Tego jeszcze w Rzeszowie nie było! Będzie podczas Rzeszów BIKE Festival!

Kiedy

Sobota 23.07 Rynek

Bicykle_

Pokaz jazdy na historycznych rowerach to element imprezy, który z pewnością pobudzi uśmiech i wzmaga podziw! Ewolucje na ogromnych Bicyklach to umiejętność która zaskakuje. Nawet freestyle jest możliwy na historycznych rowerach…

W dodatku przedstawienie historii powstania i ewolucji rowerów będzie potwierdzeniem że Rzeszów BIKE Festiwal również uczy! Całość oczywiście z dużą dawką humoru, dzięki czemu nie będziesz chciał oderwać oczu! A może sam chciałbyś się przekonać czy jazda na Bicyklu była i jest trudna? Będziesz miał taką możliwość!

Kiedy

Sobota 23.07 Rynek

Akademia Bezpiecznego Rowerzysty

Zgodnie z ideą iż Rzeszów BIKE Festiwal również uczy, w Sobotę w Parku Sybiraków będzie ogólnodostępny tor dla dzieci z przeszkodami. Modułowy pumptrack, równoważnie i inne przeszkody będą świetną atrakcją dla dzieci, które z pewnością nauczą się równowagi i stabilizacji na rowerze podczas jazdy. Całość zabezpieczona przez instruktorów z możliwością bezpłatnego wypożyczenia sprzętu i kasku.

Twoje dziecko nie będzie się nudzić! Twoje dziecko nie będzie chciało wracać do domu!

Kiedy?

Niedziela 24.07 Park Sybiraków

AfterBikeParty
Skoro Festiwal to i After. Zarówno Piątek jak i Sobotę kończymy dobrą dawką muzyki!
 
Piątek / 22.07 / 20:30 – króluje Hip Hop z One Life Studio, gdzie sceną koncertową będzie rzeszowski Skate Park. Wystąpią dla Was: Koro, Mati Ważny, Kaiteu, Pejdżer, Zwierzak/Pancerny, Eroes Crew, Waldek/DZIQ/ Majka
 
Sobota / 23.07 / 21:00 – króluje muzyka elektroniczna z Get Mi High, gdzie sceną koncertową będzie balkon rzeszowskiego Ratusza! Wystąpią dla Was:
Melodee, b-Art  i Zieminsky.